ART  GLASS  SCULPTURES             

                           

O nás

Firma   ARTSHOW s.r.o.   se  zabývá  výrobou unikátních  dárkových předmětů  -  skleněných figur.   Každý kus je s velkou péčí ručně vyráběn  speciálně vyškolenými  pracovnicemi  a je tedy de facto  výtvarným  originálem. Každý základní typ figury,  například AFRIKA, KLAUN, AMFORA a desítky dalších vzorů, je možno vyrobit v různých barvách, v rozličných barevných kombinacích, s různým pohybem rukou  a  jednotlivými  skladebnými  detaily.  Výrobky  tedy  nejsou  díky individuálnímu vytváření nikdy  zcela totožné. Výrobní sortiment se  skládá  zejména  z  různých  typů  ženských  a  mužských  postav  a  jejich dvojic,  z vybraných kompozic zvířat, ryb a ptáků a také je obohacen o řadu výtvarných abstrakcí.

Všechny naše  produkty se vyznačuji originálním autorským designem a  byly přihlášeny a oceněny  Úřadem  průmyslového  vlastnictví České  republiky  (ÚPV)  jako chráněné  Průmyslové  vzory.  Vztahuje se na ně rovněž ochrana  v podobě autorských práv.  Certifikáty ÚPV potvrzují originalitu všech těchto figur a jejich světovou novost. Právo na výrobu této unikátní produkce v současnosti vlastní pouze firma ARTSHOW s.r.o. a veškeré případné napodobování  a kopírování celku nebo částí těchto výrobků je zakázané,  trestné a  právně postižitelné. 

Figury jsou vyráběny ručně z barevných skleněných tyčí na sklářském kahanu tradiční sklářskou technologií - tažením.  Běžný kahanový výrobek  však  byl  po dlouhá desetiletí vyráběn maximálně do velikosti kolem 10 cm.  Několikaletým  vývojem  a  testováním možností této technologie jsme jako jediní dosáhli  schopnosti vyrábět výrobky nad tento limit. 

V současnosti máme zavedeny dvě rozměrové řady figurálních produktů. Běžná velikost označovala jako L dosahuje výšky cca 33 cm, výška figury velikosti  XXL  je  průměrně  40  až 50 cm.  Každý  výrobek  je dodáván  ve vlastní dárkové krabici   a  je doplněn visačkou - certifikátem originality a značkou autorů - "dmh".

                                                                                           

HISTORIE

 

Autorský  design  figurálních  motivů  byl  vyvíjen  autory  Ing.arch. Dagmar  Hořínkovou a Ing.arch. Miloslavem Hořínkem od roku 1995. 

Tvarové zpracování konečných výrobků na sklářském kahanu doznalo během mnoha let vývoje podstatných tvarových změn a zdokonalení. 

V počátcích této tradiční technologie - tažení ze skleněných tyčí na sklářském kahanu - se dosahovalo běžné velikosti figurek pouze několik centimetrů. Čím větší a kompaktnější výrobek byl, tím větší bylo riziko destrukce způsobené vnitřním pnutím skla při ruční výrobě, kdy je vystaveno nižším teplotám okolí. Běžná, do roku 1995 známá produkce,  proto nepřesahovala výšku výrobku kolem 10 cm. Několikaletým náročným vývojem a zkušebními výrobními postupy byly  tyto limity překonány a bylo dosaženo schopnosti vyrábět touto technologií figury do velikosti až cca 50 cm. 

Běžnou produkcí je nyní řada figur vysokých kolem 33 cm označená jako velikost  - L - a většina nabízených typů se vyrábí na objednávku i ve velikost - XXL - , která přesahuje výšku 40 cm. 

Obrázek:  Velikost figury - L - (cca 33 cm) ve srovnání se zapalovačem

                                   

Firma ARTSHOW je v současnosti jediným právoplatným výrobcem velkých figur vyráběných na sklářském kahanu na základě vývoje a návrhů autorů.

Vývoj figur započal již v roce 1995 a v průběhu let byly vystavovány jak prodejci na zahraničních výstavách (Kanada, USA, Anglie...), tak na autorských výstavách:

Pokud máte zájem o naše výrobky, neváhejte nás kontaktovat.